Opis procesu składania zamówienia i jego realizacji

  • Zamówienia realizuje Dział Handlowy Wydawnictwa LUCRUM Sp. z o.o.
  • Zamówienie na kalendarze należy składać na druku zamówień przesłanym faxem lub e-mailem () z zachowaniem nazw i symboli wg katalogu i cennika. Lucrum nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłową realizację zamówień, wynikającą z błędnego lub niedokładnego stosowania nazw i symboli oraz zamówień na innym blankiecie. Na zamówieniu z nadrukami (sitodruk, tampondruk, tłoczenie, grawer) należy wyraźnie zaznaczyć, że dotyczy ono kalendarzy z logo oraz dla jakiej firmy będzie wykonywana indywidualizacja - wszystkie informacje należy kierować na e-mail: .
  • Na zamówieniu lub piśmie do niego dołączonym zawarte muszą być wszystkie niezbędne informacje: pełna nazwa i dane adresowe zamawiającego, NIP, imię i nazwisko oraz numer telefonu i faxu, a także adres poczty elektronicznej osoby kontaktowej, data sporządzenia zamówienia i termin jego realizacji, pieczątka oraz podpis zamawiającego, forma płatności i sposób odbioru, ilość kalendarzy w egzemplarzach. W przypadku zamówienia z indywidualizacją, konieczne jest załączenie logo (lub gotowego projektu) + kolory nadruku określone wg wzornika Pantone (ewentualnie przesłany pocztą wzór kolorów); w przypadku kalendarzy książkowych również określenie rodzaju (tłoczenie/tampondruk/grawer) oraz umiejscowienie i kolory (wybór wg oferty i cennika) wybranej indywidualizacji.
  • Kalendarze należy zamawiać w ilościach odpowiadających wielokrotności ilości standardowych; w przypadku kalendarzy z nadrukiem obowiązują ilości minimalne kalendarzy wg cennika nadruków, przy czym 1 rodzaj i 1 rozmiar nadruku może się sumować (wg formatu zadruku w katalogu, dopuszczalne jest więc drukowanie nadruku tej samej wielkości na kalendarzach o różnym formacie wg zamówienia klienta); zamówienie z indywidualizacją może być zrealizowane w ilości +/- 2% z każdego asortymentu.
  • Wszystkie ustalenia obowiązują w formie pisemnej (fax, e-mail), ustalenia ustne również muszą zostać potwierdzone pisemnie. Lucrum nie ponosi odpowiedzialności za błędy popełnione przez pośrednika lub klienta ostatecznego; projekty nadruków muszą być potwierdzone pisemnie przez zamawiającego i jako zatwierdzone nie podlegają reklamacji.
  • Termin realizacji dla kalendarzy standardowych to zazwyczaj 1-2 dni robocze od otrzymania zamówienia, w zależności od godziny wpłynięcia zamówienia oraz od ogólnej ilości realizowanych zamówień; jeśli jakiś towar jest niedostępny od ręki, odbiorca zostanie poinformowany o terminie, w jakim zamówienie zostanie zrealizowane. Termin realizacji kalendarzy z indywidualizacją dla nadruków sitodrukiem oraz dla tłoczenia, tampondruku i graweru wynosi 10 do 14 dni kalendarzowych; krótsze terminy do ustalenia; liczonych od momentu dostarczenia kompletnych materiałów i informacji niezbędnych do wykonania indywidualizacji oraz wpłacenia uzgodnionej zaliczki. Termin realizacji przy zamówieniach niestandardowych ustalany jest indywidualnie.
  • Sitodruk oraz tampondruk wykonywane są jednolitymi kolorami, nie ma możliwości wykonywania przejść tonalnych. Tłoczenie może wymagać dostosowania logo klienta do możliwości tłoczenia na oprawie Vivella.
  • Tłoczenie obrysem zamiast tłoczenia dużych płaskich powierzchni; jeśli zostanie uznane, że indywidualizacja wg życzeń klienta może nie spełniać wymogu najwyższej jakości, zostanie przedstawiona inna opcja do zaakceptowania dla klienta. W katalogu „KOLEKCJA 2023” zostały przedstawione różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami indywidualizacji kalendarzy książkowych, istnieje również możliwość otrzymania wzorów kalendarzy z lat poprzednich z takimi próbkami (do wyczerpania zapasów).


Nasz portal korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności.