Klauzula informacyjna dotycząca danych osobowych w bazach mailingowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Wydawnictwo Lucrum Sp. z o.o. z siedzibą 43-300 Bielsko-Biała, ul. Podwale 47, zwana dalej Spółką;
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu marketingu wproduktów własnych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a);
 3. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą przechowywane na serwerach naszej firmy hostingowej oraz na serwerach firmy FreshMail Sp. z o.o., Al. 29 Listopada 155 c, 31-406 Kraków, www.freshmail.pl w celu realizacji własciwej wysyłki wiadomości e-mail;
 4. Podane przez Panią/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego;
 5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody. Po wycofaniu zgody zostaną one również usunięte z serwerów firmy FreshMail;
 6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
 7. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
 8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne;
 9. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania.

Polityka prywatności i wykorzystania plików cookies
– Wydawnictwo Lucrum Sp. z o.o.

 1. Niniejsza Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania i ochrony danych osobowych przekazanych przez Użytkowników w związku z korzystaniem przez nich z usług oraz strony internetowej Wydawnictwa Lucrum Sp. z o.o., z siedzibą w Bielsku-Białej przy ul. Podwale 47, zwanego dalej Wydawnictwem; zgodnie z Art. 10 pkt 1 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz Art. 172 Ustawy o Prawie Telekomunikacyjnym.
 2. Administratorem danych osobowych zawartych w serwisie jest Wydawnictwo. Zebrane dane będą przechowywane na serwerach firmy FreshMail Sp. z o.o., Al. 29 Listopada 155 c, 31-406 Kraków, www.freshmail.pl
 3. W trosce o bezpieczeństwo powierzonych nam danych Wydawnictwo opracowało wewnętrzne procedury i zalecenia, które mają zapobiec udostępnieniu danych osobom nieupoważnionym. Stałej kontroli podlega zarówno ich realizacja, jak i zgodność z odpowiednimi aktami prawnymi - ustawą o ochronie danych osobowych, ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną, a także wszelkiego rodzaju aktami wykonawczymi i aktami prawa wspólnotowego.
 4. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie zgody wyrażanej przez Użytkownika oraz w przypadkach, w których przepisy prawa upoważniają Wydawnictwo do przetwarzania danych osobowych na podstawie przepisów prawa lub w celu realizacji zawartej pomiędzy stronami umowy.
 5. Wydawca realizuje funkcje pozyskiwania informacji o użytkownikach i ich zachowaniach w następujący sposób:
 6. Dane podane w formularzach przetwarzane są w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza. Zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych dane pozostawione w serwisie nie zostaną sprzedane ani udostępnione osobom trzecim.
 7. Do danych zawartych w formularzu przysługuje wgląd osobie, która je tam umieściła. Osoba ta ma również prawo w dowolnym momencie modyfikować lub całkowicie wycofać swoje dane.
 8. Wydawnictwo zastrzega sobie prawo do zmian w niniejszej Polityce Prywatności, na które może wpłynąć rozwój technologii internetowej, ewentualne zmiany prawa w zakresie ochrony danych osobowych oraz rozwój naszego serwisu internetowego. Wszelkie zmiany dotyczące Polityki Prywatności będą publikowane na niniejszej stronie w sposób widoczny i zrozumiały, a prawa użytkownika nie zostaną w żaden sposób ograniczone bez jego zgody.
 9. W Serwisie mogą pojawiać się linki do innych stron internetowych. Jeśli właścicielem tych stron jest Wydawca, Polityka Prywatności obowiązuje również na tych stronach.
  Jeśli właścicielem takich stron nie jest Wydawca, działają one niezależnie od Wydawcy i mogą posiadać własne polityki dotyczące prywatności oraz regulaminy, z którymi zalecamy się zapoznać.

W razie wątpliwości do którejkolwiek z zasad niniejszej Polityki Prywatności - jesteśmy do dyspozycji. Nasze dane można znaleźć w zakładce - KONTAKT.Nasz portal korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności.