Prezentacje: owce, myszki, a przede wszystkim pieski, czyli o (nie tylko) fotograficznej pasji

WL08 pieski 2023 zdjecia srodek

Tematyka kalendarzy ściennych jest niezwykle szeroka i choć najpopularniejsze są te z pejzażami (sądząc po nakładach), to jednak są wzory, które łapią za serce i mają swoich szczególnych odbiorców. Jednym z takich kalendarzy jest kalendarz Psy domowe w naszej serii kalendarzy rodzinnych – kalendarzy przystępnych i dostępnych dla każdego.

Słodziaki na zdjęciach autorstwa Marty Pasternak robią furorę nie tylko wśród najmłodszych, do których kalendarze o tematyce zwierzęcej są głównie kierowane, ale też wśród dorosłych, i to nie tylko zatwardziałych fanów psów. Rasowe i nierasowe, w lesie czy parku, a nawet w lawendzie czy domowych pieleszach – w każdej scenerii Marta wydobywa ze swoich modeli „to coś”: błysk w oku, minę, spojrzenie. A sztuka to jest nie lada złapać poruszający się obiekt w pozach pełnych gracji, swobody i jednocześnie kwintesencji charakteru modela. Wie to każdy, kto kiedykolwiek próbował zrobić zdjęcie swojemu zwierzakowi, i na każdym coś nie pasowało. Wiem to też ja, właścicielka ruchliwej borderki, która zdaje się nie życzyć sobie, żeby robić jej zdjęcia…

Bo z robieniem zdjęć jest tak, jak z każdym innym zajęciem: kiedy robi się to z pasją, zawsze wychodzi. „Patrz oczyma, fotografuj sercem” to według Marty Pasternak najpiękniejsza rada dla każdego fotografa. W jej domu zawsze gościły zwierzaki, stąd zamiłowanie do nich (Marta jest zootechnikiem i pracuje w zawodzie). Fotografią zaraził ją Tata, a fotografia zwierząt połączyła obie pasje. Owce i konie to głównie fotografia „przy pracy”, natomiast to sesje pieskowe są przez fotografkę najbardziej ukochane. Na szczęście już wielu właścicieli piesków powierzyło jej zatrzymanie wspomnień w kadrze, na szczęście również dla Wydawnictwa Lucrum, które może dzięki temu tworzyć kalendarze z fotografiami, które ujmują wyjątkowym czarem i pozytywną energią. Jeśli też podoba Wam się praca Marty Pasternak oraz nasz kalendarz „Psy domowe”, dajcie znać w komentarzu!

A jeśli chcecie mieć taki kalendarz na własność, wystarczy udać się do placówki Poczty Polskiej – powinny już być dostępne od ręki! Niedługo pojawią się też w Empikach, a w każdej chwili można znaleźć je w sieci, w wielu sklepach internetowych 🙂

Powyższy artykuł jest objęty licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści i zdjęć zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy Lucrum jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do https://www.lucrum.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *